www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Vyvrcholení setkání.

Vyvrcholení setkání.


   Nepřeháním. Když posloucháte kapelu, která jde ve šlépějích slavného klasika české dechovky Františka Kmocha, který již před více než sto lety se svou muzikou rozdával radost nejen v Čechách, ale i v daleké cizině,pak očekáváte, že to musí být něco mimořádného. A také bylo.

   I když k nám kapela pochopitelně nepřijela v tom nejsilnějším složení ( to bychom asi ani nemohli zaplatit ), hráli a zpívali tak, jak všichni očekávali.

   Můj dojem v počátku byl, že naši věrní diváci si je vlastně přišli jen poslechnout. Jako by tancováním nechtěli rušit poslech. Ale to netrvalo dlouho. Když se osmělili naši permanentní tanečníci, přidali se i ostatní a na parketu zakrátko nebylo k hnutí. A když ještě hráli skladby, které všichni dobře znají, byla ruka v rukávě a tancovala se i mazurka.

   Přestože bylo dohodnuto, že budou vystupovat do 16ti hodin, nakonec ke vší spokojenosti končili až téměř v šest. Diváci byli nadmíru spokojeni a soudě podle reakce hudebníků a příslibu vystoupení i v příštím roce, odpoledne se líbilo i muzikantům.

   Děkujeme kapele Kmochova hudba Kolín a těšíme se na vaše vystoupení v příštím roce.

   Doufejme tedy, že se ve zdraví opět sejdeme v roce 2009, kdy naše setkání vstoupí do čtvrtého ročníku.

 Zpět na seznam článků

Fotografie