www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Táboranka a Sonet

Táboranka a Sonet


Táboranka, jedna z nejznámějších hudeb Českého ráje, nás navštívila v neděli, a to již potřetí. Věděli jsme, co nás čeká a přesto jsme byli překvapeni. Tahle hudba totiž dokáže vytvořit neuvěřitelnou atmosféru od samého začátku.
Hráli jak z partesu a když ještě na parket vběhly dvě hodně mladé mažoretky Johanka a Leonka, mimochodem Johanka je dcera kapelníka Jirky Jíny a jeho manželky zpěvačky Laďky, nikdo už nemohl pochybovat o tom, že se odpoledne víc než vydaří.
A jak bývá u nás zvykem, ve druhé části odpoledne pokračovala další hudba s názvem Sonet. Až na výjimky jsou to vlastně členové Táboranky, jen hrají v novějším stylu, už to není dechovka. A to se naším návštěvníkům líbí, protože si mohou po polkách a valčících trochu odpočinout při pomalejší hudbě jako jsou tanga apod.
Jenže se přepočítali, Sonet se pustil i do Rock‘n Rollu a tak bylo na parketu živo jako na diskotéce. A zase všichni trdlovali jako za mládí.
Děkujeme Táborance a Sonetu za krásné vystoupení na samšinském „Setkání s českou písničkou", a doufáme, že nás navštíví i příští rok.

A kdo se o této výborné kapele chce dozvědět více, nechť si otevře jejich stránky na adrese:
                   www.taboranka.cz


A nezapomeňte, že v neděli 6.9.2009 je letošní poslední setkání, a že vystoupí historicky legendární dechová kapela z Kolína, která si trochu pozměnila název a jmenuje se
MALÁ DECHOVKA KMOCHOVKA
Tak jste vítáni!Zpět na seznam článků

Fotografie