www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Superstarci a Gratis

Superstarci a Gratis


Samšinské překvapení pokračuje

Tentokrát krom hudebních představení jsme se dočkali i divadelní scénky. O tom ale později.

V krásném počasí se nám nejdříve představila skupina výborných hudebníků s názvem SUPERSTARCI.
Název opravdu příznačný, ani Vám neřeknu jejich věkový průměr. To by se totiž ti později narození asi začali stydět, co tito „chlapci" dokážou. Nefňukají a baví lidi. A vo vo vo tom to je, jak říká klasik...
Chlapci děkujeme a určitě se na vás přijedeme podívat na Mladějov, kde už brzo zahájíte páteční hudební odpoledne.

Jako druzí se na Samšině poprvé představila skupina Gratis z Rychnova nad Nisou. Hned na začátku ale na ně musím něco prozradit. Ne že by se nějak záporně stavěli ke svému městu, ale svorně všichni muzikanti tvrdí, že by byli raději nad Kněžnou. No, vyberte si z toho, co chcete.

S touto skupinou to bylo od začátku všechno jiné. Už jejich příjezd do posledního místečka obsazeným autobusem něco naznačoval. Pak se vyřítila mnohočetná skupina fanynek a fandů v klubových tričkách a hned se zapojila do zpěvu, tance i pití. Prostě je to bezvadná parta a slyšel jsem, že především zásluhou našeho rodáka (z Mladějova) Rudolfa Maštálka. Tak jestli to tak opravdu je, tak Ti Rudo gratulujeme k tak záslužné činnosti.

Skupinu Gratis neumím zařadit podle jejich způsoby hry a zpěvu, tak jsem z nich udělal minesengry, kteří muziku šířili již od dvanáctého století n. l.. Nevím, jestli už tenkrát takhle hráli, ale nám se jejich vystoupení líbilo. A vyvrcholením byla zahraná scénka na motivy básně Karla Jaromíra Erbena Polednice. Část muzikantů se bleskově převlékla a pak už jen následoval hurónský smích návštěvníků. Skoro bych řekl, že se až za břicho popadali. No podívejte se sami na fotografie.
V podvečer jsme se s novými přáteli rozloučili s tím, že budeme-li živi a zdrávi, navštíví nás i příští rok.

Na předposledním setkání v letošním roce k nám zavítá známá dechová hudba z okolí Košťálova Táboranka a zahraje nám i její sextet.

Tak si je přijďte poslechnout, jste zváni.Zpět na seznam článků

Fotografie