www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Středy se Srazilkou

Středy se Srazilkou


Samšinské jarní kulturní probouzení
Je tady jaro nového roku a tradice českých písniček na Samšině začíná rašit, jako vše kolem nás v přírodě. Tentokráte se o to postarala drštěkryjská kapela Srazilka, která změnila místo svých zkoušek.
Více než deset let pravidelně každou druhou středu Srazilka zkoušela v klubovně drštěkryjských dobrovolných hasičů a získala si za tu dobu řadu svých věrných posluchačů. Jenomže ta řada se neustále zvětšovala, a tak nastala situace, že Klubovna, alias Pastouška, přestala vyhovovat prostorově. Nezbylo tedy nic jiného, než hledat náhradní řešení mimo Drštěkryje, protože z pochopitelných důvodů dobrovolní drštěkryjští hasiči miliony korun na přestavbu a rozšíření klubu nemají.
Naštěstí je v domovské obci Samšina v provozu restaurace, kterou již známe z našich dalších kulturních aktivit, jako byly vánoční koncerty Dechové hudby J. Kužela z Markvartic, setkání místních seniorů, hasičské bály atd. A protože i ze strany personálu restaurace byla ochota zkouškám Srazilky poskytnout prostor, byla ruka v rukávě. Dvě středy se již hrálo a zpívalo   (1. a 15. dubna), a v pořadí třetí zkouška bude ve středu 29. dubna od 19 ti hodin.
Tak neváhejte a přijďte si s námi zazpívat, a třeba i zatancovat, do samšinské restaurace na zkoušku kapely Srazilka. V květnu to bude každá lichá středa.


Zpět na seznam článků

Fotografie