www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Srazilka v Jičíně na pohádkách

Srazilka v Jičíně na pohádkách


Lidová kapela Srazilka z Drštěkryjí je už  v našem kraji tak známá, že byla i podruhé pozvána k účasti na famózní akci " Jičín město pohádky". Tentokrát se  nevezli na koňském potahu pana Engeho, ale obtížně se usadili na krásný historický  automobil dobrovolných hasičů ze Železnice, zvaný Máňa.

Že bylo obtížné na něm hrát se později můžete přesvědčit na fotografiích a navíc naše malá Srazilka byla obklopena věhlasnými hudbami jako je Táboranka a Javorka. Když se ale průvod dal do pohybu, nervozita z kapely spadla a hráli tak jak umí a dovolím si i  říci,že tak,  jak se to jejich posluchačům líbí.

To ale ještě nebyl konec. Srazilka pokračovala hrou a zpěvem na Malém rynečku, kde zakrátko po prvních tónech se ryneček zaplnil posluchači, kteří asi milují staré české písničky v podání této kapely. Atmosféra byla vynikající a dokonce vypravěč pohádek, který nastupoval po nás, nám uvolnil další půlhodinku, za což mu děkujeme.

Kapela tentokrát hrála s aparaturou, kterou nám pořadatelé dali k dispozici, včetně šikovného a velmi ochotného zvukaře, také jemu děkujeme. A stejně tak dobrý pocit ze hry, jako měli očividně diváci, jsme měli i my. A jako důkaz že nepřeháním si můžete přečíst bezprostřední hodnocení na šeho přítele, vynikajícího kytaristy a hudebního pedagoga Sváti Holana:       

Konečně se nám poštěstilo vidět a slyšet  vaši Srazilku v akci. Byl to fajnovej zážitek. Je to pěkný a lahodí to uchu. Když je bicí souprava ač jednoduchá, není potřeba basa. Buben ji nahradí a bubínek obstarává rytmiku. Dechové nástroje hrají hlavní melodii, harmoniky tu „omáčku“ a ty se staráš o vyhrávky a mezihry. Dohromady z toho je fajn kapela. A zas se ukázalo, že písničky, při kterých se mladým „ježí vlasy“ nezaniknou a nejsou jen pro starý lidi. Vždycky při každé oslavě se jakákoliv společnost „zvrhne“ tím,že si ke konci zazpívají  tyto jednoduché líbivé melodie. A vezmi si složení včerejšího vašeho posluchačstva. Byly tam děti předškoláci, kteří si pěkně v kroužkách zatančili, byla tam mládež, lidi středního věku i my postarší a staří. A všichni si s vámi pobrukovali. Takže tento druh muziky nezanikne. Jsou to zkrátka lidovky. Díky za ně.

 Líbilo se nám to a bylo vidět, že nejenom nám.

                                                                                                Sváťa a Kristinka.

Tak už mi zbývá  jen poděkovat Srazilce a všem spokojeným divákům a příznivcům, a přát si, abychom to mohli zopakovat ve zdraví i příští rok

 

       Zpět na seznam článků

Fotografie