www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Samšinské tradice

Samšinské tradice


 
A nejde jen o koncerty dechové hudby, které se již tři roky uskutečňují u obecního baráčku. Obec se stará i o seniory. Nutno však podotknout, že se to týká i obce Ohařice.
A tak pod záštitou starosty Samšiny pana Jiřího Knížka a starostky Ohařic paní Evy Erbanové, se setkávají senioři obou obcí v pátek 19.12.2008.
Ani nevím pokolikáté se to už koná, ale jistě vím, že již několik let se pravidelně v předvánoční době toto setkání koná v samšinské restauračce.
Začíná to tím, že jsou všichni potencionální senioři osobně na toto setkání pozváni a to je to, co asi tuto akci odlišuje . Pánové Resl, Špígl a Grafek tyto lidi obejdou a pozvou. Je to normální? Já myslím že ne.
Na tom je však vidět, jak si v našem kraji vážíme občanů.
Samotné setkání v hospůdce je pak už jen sousedské tlachání lidí, kteří ač z jedné vesnice, se třeba až tak moc nepotkávají. Ani se nedivím, když někteří opravdu nemají ani šanci se bez pomoci pohybovat. A o to je to záslužnější.
Tradičně jim k dobré náladě přispívá známá kapela Srazilka z Drštěkryjí, a myslím, že úspěšně. Hrají totiž to, co senioři slýchávali již v mládí.
A tak už jen zbývá než si přát, aby se tato tradice udržela co nejdéle a aby lidé k sobě měli blízko, i  když jim k tomu někdo trochu pomůže.
Jen mám malé obavy, co bude dál. Ne s námi seniory, my už víme co nás čeká.. Ale jaké vlastně ti dnešní mladí mají ideály, jak jsou schopni se opravdu bavit, jaké uznávají hodnoty atd.
Trochu je mi z nich smutno, ale neříkali to už i naši předchůdci o nás? Je ta asi věčné téma.
Takže, těšme se na další setkání seniorů v roce 2009, které, pokud budeme živi, si určitě zase užijeme.


Zpět na seznam článků

Fotografie