www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Samšinská restaurace a Srazilka

Samšinská restaurace a Srazilka


Setkání s českou písničkou již dávno skončilo, přesto se na Samšině stále něco děje. Ve zdejší restauraci drštěkryjská lidová kapela, no spíš kapílka, zkouší pravidelně již od jara,
tedy nic nového. Nové je ale osazenstvo restaurace.
   Obecní zastupitelstvo se rozhodlo změnit pronajimatele a zatím se zdá, že udělali dobře. Restauraci pronajali dvěma profesionálům, kteří v oboru nejsou žádní nováčci. Je to také na první pohled vidět. Vedoucím je samšinský občan a profesionální kuchař Mirek Bernat a parťáka mu dělá Sváťa Tryzubský z Ohařic, který je rovněž profesionál v oboru pohostinství.
   Co je ale nejdůležitější, oba se jako profesiálové i chovají. Jsou ochotní, usměvaví a snaží se splnit každé přání zákazníka. Takže návštěvníci se nejen dobře napili, ale řada jich i využila možnost ověřit si, jak takový profesionál vaří, peče atd. Soudě podle reakcí lidí, spokojenost byla na všech stranách.
   A to jsem ještě nezmínil ceny. No řekněte, kde dnes v restauraci zaplatíte 60 Kč za hlavní jídlo  s masem 150gr a 45 Kč s masem 100gr? Předpokládám, že to je jen začátek a časem bude jídelní lístek rozšířen i o speciality, na které se budou zákazníci sjíždět z blízkého i vzdálenějšího okolí.
   Neoficiální „slavnostní „ zahájení provozu připadlo na středu 11. listopadu, tedy na den, kdy Srazilka zkouší. Do bezvadně připravené a uklizené restaurace se dostavili nejen příznivci Srazilky, ale i běžní hosté. Dokonce i starostka nedalekých Ohařic pani Eva Erbanová, na kterou prozradím, že dechovka není její parketa. Bavila se a najedla ale stejně dobře, jako ostatní návštěvníci.
Tak už mi jen zbývá pozvat vás do příjemné samšinské restaurace a na vlastní kůži poznat, co jsem se snažil v tomto článku vylíčit.


Zpět na seznam článků

Fotografie