www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Samšina, Suchánek a Troška

Samšina, Suchánek a Troška


 Čtyři roky se angažuji v uvedeném  klubu, a nemohu si pomoci, inspirací pro mou práci byl a je náš spolužák a kamarád Jarda Suchánek, rodák ze Sobotky a troufám si říci,  že i vynikající sportovní redaktor české televize. A nejen to. Než nastoupil do televize, tak pracoval jako redaktor českého rozhlasu, tancoval ve Státním souboru písní a tanců a v neposlední řadě je i znamenitým konferenciérem, moderátorem, a navíc spisovatelem, který již vydal několik knih, hlavně se sportovní  humornou thematikou.

Dokonce je příznivcem i vám jistě dobře známé kapely Srazilky z Drštěkryjí, pro kterou i napsal písničku.A tento kamarád nás pozval, s dalším soboteckým spolužákem Bobanem Opočenským,  na v Praze se opakující  jeho pořad, který se nazývá – Vikýř Jaroslava Suchánka.

Tentokráte byl Jardův host veleznámý režisér Zdeněk Troška a jeho asistent Marek Kališ.Pozvání jsme s Bobanem rádi využili a rozhodně jsme nelitovali. Představení se uskutečnilo ve známém pražském  podniku v ulici Karoliny Světlé s názvem Tingl Tangl. Sál byl přímo napěchován dychtivými návštěvníky, kteří od samého začátku bedlivě sledovali, co nám Jarda předvede. A nikdo nebyl zklamán, naopak od samého začátku bylo vidět jen  rozjasněné tváře, plné dalšího očekávání. Po výborném  pěveckém vystoupení starostky Věry Čermákové z Velkých Přílep ( bývala hlasatelka Českého rozhlasu ) přišla ta slavná chvíle. Na scénu se dostavil sympatický a oblíbený režisérZdeněk Troška. A tím to vrcholilo.

 Poslouchat jeho vypravování o Hošticích, nebo o natáčení   filmu s názvem Doktor od Jezera Hrochů, to je zážitek. A Zdeněk  není jen režisér, ale i neuvěřitelný vyprávěč, bavič a humorista. Jarda mu zdárně sekundoval a výsledek byl, lidově řečeno, že jsme se  za břicha popadali. A když nám k tomu ještě zapěla také Jardova kamarádka Bára Lišková ( žijící teď v Německu ) a nakonec jsme si zazpívali píseň Vínečko bílé všichni,  nemělo to chybu.  

Děkujeme našemu kamarádovi Jardovi za skvělé zážitky, které jsme s ním a jeho přáteli prožili a doufáme, že už nás konečně  v létě poctí návštěvou i na Setkání s českou písničkou na Samšině.Zpět na seznam článků

Fotografie