www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Podzvičinka a Modrý kšandy

Podzvičinka a Modrý kšandy


Tentokrát počasí vydrželo
Pár kapek ke konci nás nerozhodilo a tak zábava pokračovala až do úplného vyčerpání. Lidí ale nepřišlo tolik, kolik by si tak dobrá dechovka jako je Podzvičinka zasloužila. Určitě hrálo roli i to, že jsme je viděli a slyšeli poprvé. Pokud ale přijedou i příští rok, nepochybuji, že lidé, kterým se jejich projev očividně líbil, se dostaví v hojném počtu.
Předpokládám, že část posluchačů se nedostavila i díky poplašným zprávám v médiích. Všude oficielně prohlašovali, že stav nebezpečí začíná v 15 hodin v neděli. Nikdo se ale neobtěžoval vysvětlit, že je to na hranicích republiky, a že přeci jen nějaký čas trvá, než se to dostane i do hlubokého vnitrozemí. Na internetu jsme se to dozvěděli, ale kolik z našich návštěvníku tzv. leží na síti? To je tak těžké odhadnout postup nebezpečné fronty přes republiku?
Dost bolo stěžování a tak se věnujme hudbám.
Jak jsem již předeslal, Podzvičinka byla výtečná. Začátky má v předválečné době, kdy v Bílé Třemešné existovaly dokonce hudby dvě. Ty však svoji činnost ukončily v průběhu druhé světové války. Dnešní Podzvičinka vznikla v roce 1954, a její činnost je zaměřena především na koncerty v lázeňských městech a při různých slavnostních příležitostech.
Děkujeme tedy Podzvičince za hezké zážitky, a doufejme, že jsme je neslyšeli naposledy.
Jako druhá kapela vystoupila skupina s názvem Modré kšandy z Mladoboleslavska, která hraje ve stylu country. Naši návštěvníci se ale bleskově přeorientovali a trdlovali dál, jako by se nechumelilo. To je vidět i na přiložených fotografiích. Takže díky i Modrým kšandám.
Příští neděli, tj. 9.srpna bude velká sláva. Hrát totiž bude Příchvojanka, která tak oslaví čtyřicetileté výročí svého založení a jako druhá vystoupí Srazilka z Drštěkryjí, která pro změnu oslaví své desetileté výročí.
Obě kapely určitě doprovodí fan kluby v typických tričkách a tak neváhejte a přijďte pobejt.
P.S. Minulou neděli jsem psal o návštěvnících, kteří k nám přijeli v historické Aerovce 500. Tentokrát zas jiní přijeli v autě americké armády značky Hummer - viz foto.


Zpět na seznam článků

Fotografie