www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Malá dechovka Kmochovka a Huměv

Malá dechovka Kmochovka a Huměv


Dva měsíce utekly jako voda (ne Mirek) a na Samšině bylo letošní poslední vystoupení kapel   v tomto roce. A bylo to loučení, jak se patří. Zkrátka v duchu samšinské tradice setkání s českou písničkou.
Navštívila nás kapela, jejíž věhlas ani nemusím zdůrazňovat.
Vždyť kdo by v naši zemi neznal slavného českého dirigenta a skladatele dechové hudby Františka Kmocha? Zkrátka v duchu jeho tradice nám krásně zahráli a zazpívali.
Trochu si změnili název a kapela se dnes jmenuje
Harmonie 1872 Kolín, a její odnož, která nás navštívila, Malá dechovka Kmochovka.
Děkujeme celé kapele za krásné vystoupení a doufejme, že vás i v budoucnosti ještě uslyšíme    a uvidíme.

A teď opět nějaké překvapení, jak už jsme ostatně na Samšině zvyklí.
Proti původnímu programu náš předseda Mirek Voda narychlo domluvil vystoupení skupiny z Jablonce n/Nisou s názvem Huměv. Na vysvětlenou: název je zkratkou slov „hudba u města Vídně". To jeden ze členů této skupiny vyhrabal kdesi na půdě notové záznamy českých hospodských písniček po pradědečkovi a zjistil, že kapela tohoto jména byla založena již v roce 1918 ve Vídni a hrála výhradně česky. Za první republiky se přestěhovali do Prahy a zanikli    s příchodem německých okupantů.
Po šedesáti letech byla nálezcem archiválií (houslistou Petrem Hájkem) tato kapela obnovena,  a od té doby pokračují v odkazu svých předchůdců.
Hrají podobnou produkci jako např. Šlapeto, takže naši hosté si mohli poslechnout písničky, které dnes v rozhlase nebo televizi těžko uslyší.
Chlapci děkujeme, bylo to vynikající obohacení našeho závěrečného setkání.


Na závěr mi dovolte, abych také poděkoval pořadatelům z Klubu české písničky ze Samšiny. Věřte nebo ne, ale strávit deset prázdninových nedělí přípravou a konáním vystoupení, není žádná legrace. Mnozí si i stěžovali, že už neznají ani svoje děti a vnoučata. Jedinou odměnou pro ně je, že se návštěvníkům i hudbám u nás líbí a často jsme od nich i slýchávali, že takovou atmosféru ještě nezažili.
A to všechno je vlastně zásluhou především našeho předsedy Mirka Vody, který měl ten nápad něco takového konat. Takže Mirku, děkujeme Ti.

 Moc děkujeme i našim sponzorům, bez kterých bychom tak velkou akci absolutně finančně neutáhli. Stát podporuje sport a kdeco, ale zábava obyčejných lidiček je asi nezajímá. Škoda.

Vám, našim návštěvníkům, děkujeme za přízeň, kterou jste nám věnovali, a všichni si jen přejme, abychom se zase příští rok ve zdraví setkali.Zpět na seznam článků

Fotografie