www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Krásný koncert na Samšině

Krásný koncert na Samšině   Uplynulou sobotu se už potřetí v samšinské restauraci uskutečnil předvánoční koncert dechové hudby. A které - to už snad ani nemusím vysvětlovat. Regionální DH Jaroslava Kužela z Markvartic je v Českém ráji tak známá, jako kdysi byla v okolí známá původní dechovka pana Žďánského z Betléma. Nevím to přesně, ale myslím, že oba již nežijící pánové tradici lidových hudeb ve zdejším kraji šířili už přinejmenším před druhou světovou válkou. Zkrátka dechovka tady má tradici.
   Podle toho také vypadal koncert.  Lidí se sešlo tolik, že se málem do restaurace nevešli, a z obličejů návštěvníků bylo více než patrné, že jsou opravdu spokojeni. Jak by také ne, když hudba hrála krásné české písničky - na konec i tradiční vánoční koledy - a neméně krásně zpívali noblesní dáma Hanička Seifertová a šaramantní pán Milan Hlava. Oba jsou sice z Jičína, ale v našem kraji vystupují tak často, že už je považujeme téměř za místní.
   Koncert se odehrál v samšinské restauraci, kde bylo vše, jak se patří. Výborný kuchař, příjemná a pohotová obsluha, bezvadná atmosféra.
   A u té atmosféry se trochu zastavím. Řeklo mi několik návštěvníků - a já si to myslím také - že v sále byl takový zvláštní duch spokojenosti, přátelství, pochopení a dobré nálady, že se to jen tak někde nevidí. Prostě chcete-li se opravdu dobře pobavit, choďte na Samšinu.
Děkujeme Regionální DH Jaroslava Kužela z Markvartic, vedené pokračovatelem tradice panem doktorem Romanem Kuželem, děkujeme zpěvákům a v neposlední řadě i našim věrným návštěvníkům a přejme si jen, abychom se ve zdraví znovu setkali při dalších akcích občanského sdružení Klub přátel české písničky Samšina.

 

Více foto ve fotogalerii

 Zpět na seznam článků

Fotografie