www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Hasičský bál na Samšině

Hasičský bál na Samšině


 Tak už to zase začalo. Dobrovolní hasiči z Drštěkryjí uspořádali tradiční hasičský bál, a protože         v Drštěkryjích není odpovídající sál, povyrazit se vydali do své mateřské obce, tj. na Samšinu.           V tamní hospůdce, v jejíž blízkosti se konají i široko daleko známá Setkání s českou písničkou, se        v sobotu 17. ledna sešli nejen hasiči, ale i milovníci dobré sousedské zábavy. A nelitovali.

Přesto, že na těchto plesech tradičně hrávala místní kapela Mirka Vody Příchvojanka, rozhodli se pořadatelé podle sloganu „změna je život" k pozvání jiné kapely, a sice skupiny s názvem Bodlák. Je to čtyřčlenná skupina,  až na jednu výjimku z Turnova, a hrají především ve stylu country.

Tuto změnu očividně přivítali ti mladší, zatímco ti dříve narození byli, jak to říci slušně, no trochu rozladění. A podle toho také vypadal i začátek.

Jenže, s pokračujícím časem a s množstvím vypitého životabudiče, se vytvořila taková atmosféra, že už věkový rozdíl nehrál žádnou roli a všichni se opravdu dobře bavili. Jeden problém tam ale byl. Dříve narození tanečníci trochu tápali při volbě tanečních kroků, protože tento druh hudby se naši známé taneční klasice (polka, valčík atd.), dost vymyká. Ale nakonec to žádný problém nebyl, bujaře trdlovali všichni.

Další akcí, kterou pořádá SDH Drštěkryje, bude rovněž tradiční maškarní průvod. Ten se uskuteční  v sobotu 14. Února od 13ti hodin. Start je jako obvykle u obecní pastoušky v Drštěkryjích.

Tak neváhejte a přijďte se pobavit a nezapomeňte na masky.

 


Zpět na seznam článků

Fotografie