www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Fenomén Srazilka

Fenomén Srazilka


Ale opravdu, nechci Srazilku ani ve snu přirovnávat například k legendárnímu orchestru Karla Vlacha, ale copak si tenhle ansábl, na který každou druhou středu chodí do příjemné samšinské restaurace desítky posluchačů nezaslouží trochu pozornosti?
Kapela, jejíž současný věkový průměr zakládajících členů je 75 roků, která se jen tak sešla kdysi u piva a hraje pravidelně už více než deset let, přeci není jen tak obyčejná. A to nejen tím, že hraje téměř pravidelně na akcích jako je Jičín město pohádky, ale i na Soboteckém jarmarku, na oslavách narozenin, dětských dnech a různých jiných akcích.
Je to kapela, která především oslovuje občany dříve narozené a myslím, že u nich má i úspěch. Nebrání se i mladším posluchačům, ti ale, bohužel už ne trochu, ale úplně zapomněli, čím se bavili jejich rodiče. Já jim to nevyčítám, je prostě jiná doba. Mohli by si ale uvědomit, že i tradice mají svůj význam a bez minulosti by nebyla ani přítomnost.
Úžasné je, jak se lidé baví. Nejen poslouchají, ale i s velkou chutí zpívají, tančí, jsou veselí a spokojenost z nich přímo vyzařuje. A o co jiného jde? Když někam jdu, tak se chci přece bavit a ne poslouchat nějaké přiblblé předvolební sliby a podobně. Zkrátka kdo přijde na Srazilku, odejde v pohodě.
Deset roků jsme zkoušeli v Pastoušce, což je známý klub dobrovolných hasičů v Drštěkryjích. Tam to bylo prima, takové komorní prostředí. Jenže, začalo za námi jezdit čím dál více lidí a Pastouška prostě počtem míst nestačila.
Naštěstí jsme se měli měli kam přestěhovat. Po kratších peripetiích se v samšinské restauraci stal nájemcem místní rodák Míra Bernat a od té doby je tato restaurace vyhledávaným místem nejen pro zábavu, ale i pro dobré jídlo, protože Míra je výtečný kuchař.
Takže každou druhou sudou středu zkoušíme na Samšině a o návštěvníky nemáme nouzi.
Chcete-li si s námi zazpívat staré a dávno zapomenuté ryze české písničky, neváhejte a přijďte pobejt.

 Zpět na seznam článků

Fotografie