www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  Drštěkryje v akcích

Drštěkryje v akcích


Tradiční - již jedenáctý - maškarní průvod z Drštěkryjí na Samšinu se uskutečnil v předepsaném termínu před Popeleční středou, tj. v sobotu 13. února. Schválně upozorňuji na termín, protože, kdyby to tak nemuselo být, mohli se účastníci procházet krásným krajem českého ráje za tepla a slunce, třeba po příchodu tolik očekávaného jara. Zvyky jsou ale zvyky, a tak se účastníci prodírali sněhem a ledem při teplotě -7 stupňů.
Nutno ale podotknout, že na náladě to nikomu neubralo, jenom asi byla trochu větší spotřeba těch nemrznoucích směsí.
Jeden důsledek na průvod ale mrazivé počasí mělo. Lidí bylo jako vždycky dost, ale trochu chyběli ti úplně nejmenší caparti. Není se co divit, obavy maminek z nevlídného počasí udělaly své. A to se projevilo i v závěru na sále, jak se dočtete níže.
Drštěkryjská Srazilka hrála totiž tentokrát jen v průvodu a pan Špígl to dokonce zvládal na heligónku i v palčákách. Inu, zima je zima a se zmrzlými prsty se opravdu hrát nedá.
Jak se blížila restaurace na Samšině, všichni začali zrychlovat, aby se už konečně dostali do vyhřátého sálu. Tam už byl připraven DJ pan Kopřiva a zábava pokračovala. A protože těch nejmenších capartů bylo méně než obvykle, dospěláci se rovnou pustili do diskotéky, a zase bylo veselo. Zkrátka konec dobrý, všechno dobrý.

Další akcí, kterou organizují drštěkryjští dobrovolní hasiči, je tradiční hasičský ples. Koná se v sobotu 27. února od 20. hodin v příjemné samšinské restauraci a jako vloni bude hrát country skupina Bodláci.
A tady je při výběru hudby vidět, že dnešní hasiči už jsou relativně mladí a ta stará klasická dechovka už jim toho asi moc neříká. Co ale naděláme, i ti dnešní hasiči budou jednou staří, hlavně se ale musí stáří dožít.
Tak si udělejte v sobotu volno a přijďte se pobavit, popít a třeba i najíst. Šéfkuchař Míra Bernat se svou družinou se o vás jistě dobře postará.Zpět na seznam článků

Fotografie