www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  DH Oldy Žďánského ze Sobotky

DH Oldy Žďánského ze Sobotky


Tak už zase platila slova vynikajícího herce, pana Kemra, o tom, že chč......atd. Nebudu je ale opakovat, už i proto, že i tentokrát nás déšť trochu potrápil, ale nebylo to ani zdaleka tak zlé, jako den před tím na Mladějově na pivních slavnostech. Dokonce i zpěvačka Hanička Seifertová,( která tam zpívala s „Libáňačkou"), si postěžovala, že ji je zima ještě teď. Ke konci se na nás dokonce usmálo i sluníčko, a tak zábava skončila jako obvykle - to je spokojeností.
Zahrála nám dechovka Oldy Žďánského ze Sobotky, o němž všichni již dávno víme, že pochází z nedalekého Betléma. Je to hudba složená z výborných muzikantů, ale soboťáku je tam pomálo. Prostě jsou to muzikanti z celého širokého okolí krásného Českého ráje. A taky tak krásně hrají.
Již tradičně nám zazpívali Hanička Seifertová a Milan Hlava z Jičína. Ti jsou tak univerzální, že už letos na Samšině zpívali třikrát, tak už jen čekáme, kdy si zazpívají i s Příchvojankou, nebo Srazilkou.
Jako druhá vystoupila jičínská trojčlenná skupina pana Pokorného s názvem Medikament. Nebyla to ovšem dechovka, ale mají tak rozsáhlý repertoár, že uspokojí každé přání náročných posluchačů. A určitě se líbili.
A málem jsem zapomněl, o přestávkách nám zahrál náš věrný návštěvník a harmonikář Jirka Beneš z Hrdlořez, a také nezklamal.
Počasí už prý bude prima, jak říká náš předseda Mirek Voda,
a tak zase přijďte v neděli 26.7., kdy nám zahraje jičínský
Bazar swing band a trio od Superstarců.Zpět na seznam článků

Fotografie