www.KPCP.info - Klub přátel české písničky o.s.
Jste zde: KPCP  »  Hlavní stránka  »  DH Český ráj Všeň

DH Český ráj Všeň


Český ráj to na pohled
   Vypůjčil jsem si kousek české hymny a trochu ho parafrázoval. Na Samšině v neděli to tak opravdu ale bylo.
   Nejen, že posloucháme krásné české písničky v kraji, který se nazývá Český ráj, ale ještě k tomu nám hrála dechovka, která to má přímo v názvu.
   Vystupovala totiž u nás dechová hudba Český ráj Všeň s kapelníkem Jaroslavem Raulinem.    A hráli tak hezky, jak je hezký ten náš kraj. Co k tomu víc dodat? Snad jen, že tentokrát se všechny předpovědi o počasí splnily, a tropické vedro nás provázelo celé odpoledne.
   Kdosi někde řekl, že v takovém počasí je nejdůležitější dodržovat pitný režim. Tak jsme se opravdu snažili a na někom to bylo i trochu poznat. Ale v pohodě, v atmosféře zdejších setkání to ani jinak nejde.
   Přece jen ale to počasí něco ovlivnilo. Tanečníků bylo zpočátku méně. Jak se však sluníčko posouvalo na západ, tak jich přibývalo a pak už to bylo jako vždy, tj. plný parket.

  Jako druzí vystoupilo pánské duo Jarka a Mirek. Jeden na housle a druhý na klávesy.A protože oba jsou i dobří zpěváci, zakrátko byla nálada zase v normálu. Jenom začátek trochu poznamenalo příliš mnoho decibelů, chlapci totiž nemají zvukaře. Vypomohl ale náš předseda a taky kapelník Mirek Voda a pak už bylo vše v pořádku a trdlovali jsme až do setmění.

   Příští neděli nám zahrají naši dobří známí
SUPERSTARCI.
Vídáme je mj. i na pravidelných pátečních odpoledních vystoupeních v mladějovské hospůdce,
a po nich poprvé uvidíme a uslyšíme skupinu
                                             Grátis z Rychnova n./Nisou.
Ti to dokonce pojali jako celodenní autobusový výlet se svými příznivci, tak se máme na co těšit.

Tak nezapomeňte na neděli 23. srpna na Samšině!Zpět na seznam článků

Fotografie